sprzedaż • dom • wolnostojący


podkarpackie • Przemyśl


1 599 000 PLN
376 785 €
320 380 £
418 796 $
  • 461
3 469 zł
817 €
695 £
908 $
za m²

8 pokoi • 3 łazienki • rynek wtórny • Rok budowy: 1905

Dodaj do schowka    Kontakt

Młodowice, Gm.Fredropol, pow.przemyski - Dwór Bystrzyckich, rok budowy 1905r, zabytkowy, odrestaurowany przez obecnych (prywatnych) właścicieli, zamieszkałych tutaj od ponad 20 lat. W dworze zachowano i odtworzono wszystkie zabytkowych elementy, które przetrwały okres wojny i okres PGR-u tj. więźba dachowa (z inicjałami wykonującej ją przed ponad wiekiem cieśli, oryginalne haki), stolarka drzwiowa - secesyjna.

Nieruchomość składa się z dworu, budynku gospodarczego (garażu dwustanowiskowego) , całość ogrodzona - od przodu odtworzono mur ceglany, pozostała część siatka. Do dworu prowadzi droga wyłożona kostką oraz granitem pod budynkiem (wykorytowane, odwodnione , 0,5 m podłoża).

Cena przeliczeniowego m2 dotyczy tylko budynku dworku, dodatkowo w cenę sprzedaży nieruchomosci wliczone jest 10 800m2 gruntu w raz z zabytkową alejalipową oraz budynek gospodarczy (garaż).

Dwór i miejsce to jest idealnym miejscem dla majętnych osób poszukujących spokoju, wiejskiego klimatu lub prowadzących pracę na
odległość (zdalną) - ważna informacja: w roku 2019 ma zostać doprowadzony światłowód.

Odległość do Przemyśla - 10 km, Arłamów - 25 km, Rzeszów - 90km, Rzeszów - Jasionka (lotnisko) - 98 km

W budynku wymieniona całą instalacje wod. kan i elektryczną, okna nowe PCV.

Podłogi - nowe parkiety z czerwonego dębu i jesiona na dole oraz na poddaszu jesion, parkiet z czereśni i deski,
podłogi w kuchni i łazience - płytki, podłoga ogrzewana.

Technologia udowy :
- cegła gr. 50 cm,
- stropy betonowe,
- dach, blacha na zakładkę

Media:
- prąd, gaz (butla 5 tys.m3), wodociąg gminny, kanalizacja gminna.
Ogrzewanie z pieca węglowego z automatycznym podajnikiem na ekogroszek lub gazowe, c.w.u. z zasobnika ciepłej wody.

Budynek składa się z:

I. Piwnicy (wys. 2,50-2,55 m)
- kotłowania o pow. 8,10 m2,
- kuchnia letnia - 20 m2,
- pom. rekreacyjne - 53,80 m2,
- pom. gospodarcze - 20 m (pralnia),
- pom. gospodarcze - 35 m2,
- łazienka 4,60 m2,
- korytarz + klatka schodowa,

II. Parter:
- salon - 33,40 m2,
- pokój 20,30 m2,
- pokój z aneksem kuchennym - 53,30 m2,
- pokój 20,30 m2,
- łazienka - 5,10 m2
- przedpokój - 17,20 m2,
- korytarz - 7,50 m2,
- pom. gospodarcze - 5 m2,
- wiatrołap 3,40 m2,
- klatka schodowa

III. Poddasze :
- pokój - 33,40 m2,
- pokój - 20,30 m2,
- pokój z aneksem kuchennym - 52,20,
- pokój 20,30 m2,
- łazienka 14,30 m2,
- korytarz - 14 m2,
- klatka schodowa

PODATEK OD NIERUCHMOŚCI - TYLKO 138 ZŁ

Rys historyczny miejscowości.

I. Miejscowość Młodowice Osiedle położona jest nad dopływem potoku Malinówka, potokiem Glinnik.
Jest to stosunkowo młoda miejscowość, która powstała w wyniku odłączenia się od wsi Kupiatycze w latać 90-tych XX wieku.
Od tamtego czasu Młodowice Osiedle funkcjonują jako osobny byt prawny z własnym sołectwem.

Większość zabudowań wsi powstała w wyniku inwestycji z początku XX wieku jaką było założenie gospodarstwa rolnego należącego do rodziny Bystrzyckich. Wybudowano wówczas budynek rządcówki z elemantami architektonicznymi dworu polskiego wraz z założeniem parkowym (aleja lipowo - jesionowa, mały park świerkowy). Budynek datowany jest na 1905 rok. Powstały również, na terenie przyległego folwarku, budynki gospodarcze - ceglany spichlerz , magazyny, stodoły Dla pracowników folwarku wybudowano kompleks budynków mieszkalnych tzw. czworaków. Cały zespół folwarczny, mimo parcelacji własnościowej, do dziś zachowuje pierwotny układ i charakter i jest przykładem typowego dla tamtego okresu folwarku. Należy dodać że do Podkarpackiego Rejestru Zabytków wpisany jest budynek rządcówki z aleją a dwa jesiony w alei mają być wpisane do Rejestru Pomników Przyrody.
Po II Wojnie Światowej majątek przeszedł w ręce państwa i został przekształcony w Państwowe Gospodarstwo Rolne. W ramach działajności PGRu wybudowano kolejne zabudowania i urządzenia produkcji rolniczej (silosy, magazyny i suszarnie) a także nowe budynki mieszkalne na osiedlu pracowniczym. Budynek rządcówki przekształcowo w przedszkole. Pod koniec lat 80-tych XX wieku w wyniku zmian ustrojowych i gospodarczych w Polsce, PGR przestało istnieć a budynek rządcówki został sprzedany prywatnej osobie.

II. Zasoby przyrodnicze i krajobrazowe.

Wieś Młodowice Osiedle położona jest na terenie Przemysko-Dynowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma obszarów leśnych, które zajmują znaczną powierzchnię gminy Fredropol. Rozległe tereny leśne i mała gęstość zaludnienia sprawiły, że spotykamy tu ; jelenie, samy i dziki. Występują również rysie, żbiki, wilki, łosie, borsuki, lisy, kuny, zające, gronostaje, wydry i bobry.
W zad rzewieniach śródpolnych gnieżdżą się kuropatwy, bażanty, orły, jastrzębie, puchacze i myszołowy W miejscowości znajduje się gniazdo bociana białego, występują zając szarak, dzięcioł mały i zielony i wilga.


Miejscowość Młodowice Osiedle położona jest w Gminie Fredropol, która położona jest we wschodniej części województwa podkarpackiego, w powiecie przemyskim.
Gmina Fredropol położona jest na terenie Przemysko-Dynowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, oraz w części w granicach Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego znajdującego się pomiędzy dolinami rzek San i Wiar, i obszarze specjalnej ochrony ptaków NATURA 2000 pod nazwą "Pogórze Przemyskie".
Te piękne tereny ze względu na górskie wzniesienia (nie przekraczające 600 m n.p.m.) cechuje duża zmienność klimatyczna.
Najwyższymi wzniesieniami pięknych niewysokich pogórzy z rusztowym układem grzbietów są Suchy Obycz i Kopystanka, Wielką osobliwością przyrodniczą są zbiorowiska kserotermiczne przypominające kwietny step łąkowy (Rybotycze).
Na terenie gminy znajduje się cały szereg obiektów zabytkowych.

Od północy gmina Fredropol sąsiaduje z gminą Przemyśl, od południa z gminą Ustrzyki Dolne, od wschodu z Ukrainą, natomiast od zachodu z gminą Bircza i Krasiczyn. Zajmuje powierzchnię 15 976 ha i składa się z 19 sołectw. Centrum usługowo-administracyjnym oraz handlowym dla gminy Fredropol jest miasto Przemyśl.

Administracyjnie gmina Fredropol należy do województwa podkarpackiego oraz powiatu przemyskiego.
Powierzchnia gminy wynosi 15 948 ha co stanowi 13,2 % powierzchni powiatu. W skład gminy wchodzą 24 miejscowości.
Jedną z nich są Młodowice Osiedle. Na dzień 31.12.2012 zamieszkuje ją 231. mieszkańców, co stanowi 4.1 %, mieszkańców całej Gminy, Powierzchnia Młodowic Osiedla jest dokładniej nieznana(brak danych) ale jest najmniejszą wśród wszystkich miejscowości w Gminie.


 • powierzchnia: 461 m2
 • powierzchnia działki: 10800 m2
 • piętro: parter
 • liczba pięter w budynku: 1 piętrowy
 • liczba pokoi: 8 pokoi
 • liczba łazienek: 3 łazienki
 • kuchnia: otwarta
 • ogrodzenie: ogrodzona
 • dojazd: asfaltowy
 • rok budowy: 1905
 • ogrzewanie: własne

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek